21 Maja 2024 17:50
Nawigacja
· Strona główna / News
· Drifting
· Maciej Polody
· Szkoła drifting.pl
· Galeria Zdjęć
· Galeria Video
· Forum
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Przetłumacz stronę

Losowa Fotka
Team Polody Performance znowu zawita na torach EBISU w JaponiiMaciej Polody i Arkadiusz Dudko z Polody Performance w listopadzie 2010r ponownie (wcześniej byli w 2008 roku) zawitają na torach EBISU w Japonii.


Celem wyjazdu jest WDSC 2010 (World Drift Summit Conference and Competition), które odbędzie się w dniach 9 - 12 listopada 2010r.


Jednym z punktów wyjazdu będzie konferencja z udziałem przedstawicieli D1GP, na której będą będą poruszane zagadnienia związane z driftingiem na świecie, to jest między innymi problematyka związana z organizacją zawodów driftu w poszczególnych krajach i sędziowania (odbędzie się szkolenie z technik sędziowania przejazdów pojedynczych solo-run i TSUISO prowadzone przez Hiroki Furuse i dwóch sędziów z D1GP).


Kolejnym punktem WDSC 2010 bedą dwie rundy zawodów.


Maciej Polody jako zawodnik i reprezentant Polski, weźmie udział w Drift Nation Match i G1GP. Bedą to zawody driftu w formie batalii narodów z całego świata. Szesnastu zawodników różnych narodowości stoczy walkę, aż do wyłonienia najlepszego.


Swój udział potwierdzili zawodnicy z : USA, Włoch, RPA, Litwy, Rosji, Bułgarii, Francji, Grecji, Japonii, Cypru, Australii, Portugalii, Bahraimu, Nowej Zelandii, Tajlandii i Polski.


Pojedynki TOP- 16 i TOP- 8 bedą odbywały się na samochodach o zbliżonych parametrach (ta sama moc i parametry jezdne pojazdów).


Tor Ebisu przygotował na potrzeby pojedynków, sześć identycznych pojazdów.Dopiero w fazie TOP- 4, czterech zawodników będzie miała do dyspozycji auta D1 (samochody Subaru i Mitsubishi Evo, którymi startuje Team Orange w D1GP). Zawodnicy będą mieli także możliwość skorzystania z własnego samochodu ale tylko w TOP-4 (kilku zawodników specjalnie na tą imprezę sprowadza swoje drift - maszyny). Taka forma pojedynków, pokaże tak naprawde umiejętności kierowców, a nie samochodów.


Zawody odbędą sie na słynnym torze South - tym samym gdzie odbywają sie zawody D1GP.


Kolejność par wyłonią przejazdy kwalifikacyjny tzw. solo run.


Kolejną atrakcją bedzie G1GP - czyli 16 reprezentantów świata, kontra 16 Japończyków (wsród tej 16, będzie 7 zawodników z D1GP, pozostali to zawodnicy D1 Street Legal).


Impreza kończy się w piatek 12 listopada. Jednakże Team Polody Performance zostaje jeszcze na weeend, aby wziąć udział w "Autumn Matsuri" - 36 godzin "upalania" nonstop na wszystkich 9 torach do wyboru, dodatkowo zostaniemy na całodniowym szkoleniu prowadzonym przez samego Nobushige Kumakubo.


Bedziemy starać się relacjonować na forum, naszej stronie i facebooku zdjęciami i filmami nasz pobyt w japońskim drift-landzie na bieżąco dzień po dniu.


stay tuned...


jordi

Trening Driftingu 8 pazdziernika 2010 (piatek) - Tor PoznańWarunkiem uczestnictwa w treningu jest posiadanie auta z tylnym napędem, kasku i dokonanie opłaty na bramie wjazdowej.

Plan treningu:

10:00 otwarcie bramy wjazdowej na tor i pobieranie wpisowego na trening.
10:45 - odprawa (briefing)
11:00 - 16:00 Trening
16:00 - koniec treningu

Wjazd główna Brama Toru - ul. Wyścigowa

Komunikat AW Poznań w kwestii opłat za trening.

150zl płaci uczestnik niezrzeszony w AW Poznań
130zl płaci kandydat na członka AW Poznań (jest sie nim pierwszy rok)
100zl płaci członek AW Poznań

informacje na temat Klubu i możliwości zapisów znajdziecie na stronie
http://www.aw.poznan.pl/

Ostatnie imprezy driftingowe w tym sezonieSezon Driftingu w Polsce dobiega końca, zostały już tylko trzy imprezy.


Finałowa Runda serii DRIFT OPEN - 12 września - TOR w WYRAZOWIE


Finałowa runda SSS Drift Cup - 26 września - TOR LUBLIN


Finałowa runda Driftingowych Mistrzostw Polski by PFD - 2 października TOR POZNAŃ


na wszystkie imprezy bilety dostępne w dniu zawodów w kasach na wejściu.


zapraszamy wiernych kibiców

Marcin Mospinek trzeci na torze Silverstone!Świetny debiut, tak po krótce można określić jazdę zawodnika zespołu www.RallyShop.pl PUZ Drift Team, Marcina Mospinka, podczas finałowej rundy elitarnej driftingowej imprezy JDM AllStars, zorganizowanej w ostatni weekend na torze Silverstone w Anglii.

Po piątkowych treningach odbywających się na parkingach przy torze, w niedzielę nadszedł czas na wypróbowanie nawierzchni najsłynniejszego toru w kalendarzu Formuły 1. Na słynne Silverstone, w obecności dziesiątek tysięcy kibiców, wyjechało pięciu reprezentantów Polski – Maciej „Bochen” Bochenek, Paweł Trela oraz dwaj zawodnicy www.RallyShop.pl PUZ Drift Teamu – Marcin Mospinek oraz Marcin „Małpa” Skwierczyński.


Już pierwsze kwalifikacyjne przejazdy przyprawiły tłumy kibiców o wypieki na twarzach. Po defektach samochodów Pawła Treli oraz Małpy, którzy zajęli wysokie drugie i siódme miejsce w kwalifikacjach, do finałowej Top4 dostali się Maciej Bochenek oraz Marcin Mospinek. W tym momencie pewnym stało się, że przynajmniej jedno miejsce na podium zgarnie Polak.


Pary półfinałowe Luk Fink/Maciej Bochenek oraz Jon Calvert/Marcin Mospinek zapowiadały się wyjątkowo ciekawie. Niestety, po zaciętych i emocjonujących przejazdach, obydwaj Polacy musieli uznać wyższość swoich konkurentów, co oznaczało, że w finale pocieszenia


Polska para uradowała zebraną wokół toru publiczność wręcz kosmicznymi pojedynkami, które organizatorzy skomentowali na swojej stronie jako „dwa bardzo zacięte przejazdy”. Ostatecznie zwycięzcą tego pojedynku okazał się popularny Mospin, dla którego był to debiut na tak prestiżowej, międzynarodowej imprezie. Jego przejazdy zrobiły duże wrażenie na pozostałych zawodnikach oraz kibicach, tym bardziej że startował on niepozornym BMW E30 zbudowanym w podtoruńskiej firmie Power Ultimate Zone.


- Wytyczona przez organizatorów trasa była techniczna i wymagała od nas dużej koncentracji. Niemniej bardzo cieszę się, że zarówno samochód, jak i kierowca nie zawiedli. Cieszę się z trzeciego miejsca, tym bardziej że był to mój debiut na tak dużej imprezie. Szkoda chłopaków, których samochody zawiodły, szczególnie mojego kolegi z zespołu Marcina Skwierczyńskiego. Chciałbym podziękować sponsorom, dzięki którym mogliśmy tu wystartować, czyli sklepowi www.RallyShop.pl oraz polskiemu dystrybutorowi napojów energetycznych DarkDog – tak komentował swój występ na Silverstone Marcin Mospinek.


Po tak udanych występach, chyba nikt w Europie nie ma już wątpliwości, że polscy zawodnicy to ścisła czołówka Starego Kontynentu. Gratulujemy wszystkim Polakom oraz zwycięzcom!

Polska inwazja na tor Silverstone !!!W pierwszy weekend września, na angielskim torze Silverstone, odbędzie się piąta runda JDM AllStars. Impreza, która rozgrywana będzie przy okazji Trax Show. Dla polskich fanów jazdy bokiem do przodu wyjątkowe wydarzenie. Rzadko zdarza się, iż na tak dużą imprezę poza granicami kraju, zjeżdża cała czołówka naszych drifterów. Dodatkowego smaczku nadaje fakt, iż w ostatniej rundzie JDM AllStars, rozgrywanej na parkingach pod słynnym stadionem Wembley, wygrał Polak - Paweł Trela, co podrażniło dumę miejscowej elity.


Na finałowej rundzie JDM AllStars na torze Silverstone zobaczymy bardzo liczną i mocną reprezentacje Polski. Paweł Trela, Krzysztof Terej, Piotr Jankowski, Tomasz Chwastek, Szymon Budzyński, Mateusz Włodarczyk, Maciej Bochenek, Dawid Karkosik i zawodnicy RallyShop.pl PUZ Drift Teamu – Marcin Mospinek i Marcin „Małpa” Skwierczyński.


Tradycyjnie, jak podczas każdej imprezy z cyklu JDM AllStars, pojawią się najlepsi zawodnicy z Anglii oraz zagraniczni goście. Mocna obsada to gwarancja najwyższego poziomu sportowego tej imprezy, widowiskowych poślizgów i rywalizacji przyprawiającej o wypieki na twarzy. Główną gwiazdą tej imprezy ma być jeden z najlepszych na świecie drifterów, obecny mistrz USA - Chris Forsberg


Ciekawostką są nowe barwy zawodników z RallyShop.pl PUZ Drift Teamu. Driftowozy, specjalnie na tę imprezę, zmienią barwy. Znane wszystkim biało-niebiesko-czerwone oklejenie obu samochodów zastąpi bojowe i rzucające się w oczy malowanie w barwach żółto-czarno-czerwonych. Zmiana ta spowodowana jest barwami sponsorów, dzięki którym wyjazd ten jest możliwy. Na torze Silverstone, „Mospin” i „Małpa” pojawią się dzięki wsparciu firmy CRONIC, właściciela sklepu www.RallyShop.pl oraz firmy Schnug, dystrybutora napojów energetycznych Dark Dog.


Na dzień dzisiejszy jedynym Polakiem, który zdobył tor Silverstone jest Maciej Polody, ktory wygrał 2 runde Driftingowych Mistrzostw Europy EDC w 2007 roku. Biorąc pod uwage jak mocna ekipa z Polski jedzie w tym roku na finaly JDM AllStars na tor Silverstone można przypuszczać, że Polska zdominuje tą runde.


Trzymamy kciuki !!!

Wygenerowano w sekund: 0.02 2,265,522 unikalne wizyty