09 Lipiec 2020 18:59
Nawigacja
· Strona główna / News
· Drifting
· Maciej Polody
· Szkoła drifting.pl
· Galeria Zdjęć
· Galeria Video
· Forum
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Select Language

Losowa Fotka
Znajdziesz tu:
Zdjęć w galerii:176
Newsów:69
Team Polody Performance znowu zawita na torach EBISU w Japonii
News PolskaMaciej Polody i Arkadiusz Dudko z Polody Performance w listopadzie 2010r ponownie (wcześniej byli w 2008 roku) zawitają na torach EBISU w Japonii.


Celem wyjazdu jest WDSC 2010 (World Drift Summit Conference and Competition), które odbędzie się w dniach 9 - 12 listopada 2010r.


Jednym z punktów wyjazdu będzie konferencja z udziałem przedstawicieli D1GP, na której będą będą poruszane zagadnienia związane z driftingiem na świecie, to jest między innymi problematyka związana z organizacją zawodów driftu w poszczególnych krajach i sędziowania (odbędzie się szkolenie z technik sędziowania przejazdów pojedynczych solo-run i TSUISO prowadzone przez Hiroki Furuse i dwóch sędziów z D1GP).


Kolejnym punktem WDSC 2010 bedą dwie rundy zawodów.


Maciej Polody jako zawodnik i reprezentant Polski, weźmie udział w Drift Nation Match i G1GP. Bedą to zawody driftu w formie batalii narodów z całego świata. Szesnastu zawodników różnych narodowości stoczy walkę, aż do wyłonienia najlepszego.


Swój udział potwierdzili zawodnicy z : USA, Włoch, RPA, Litwy, Rosji, Bułgarii, Francji, Grecji, Japonii, Cypru, Australii, Portugalii, Bahraimu, Nowej Zelandii, Tajlandii i Polski.


Pojedynki TOP- 16 i TOP- 8 bedą odbywały się na samochodach o zbliżonych parametrach (ta sama moc i parametry jezdne pojazdów).


Tor Ebisu przygotował na potrzeby pojedynków, sześć identycznych pojazdów.Dopiero w fazie TOP- 4, czterech zawodników będzie miała do dyspozycji auta D1 (samochody Subaru i Mitsubishi Evo, którymi startuje Team Orange w D1GP). Zawodnicy będą mieli także możliwość skorzystania z własnego samochodu ale tylko w TOP-4 (kilku zawodników specjalnie na tą imprezę sprowadza swoje drift - maszyny). Taka forma pojedynków, pokaże tak naprawde umiejętności kierowców, a nie samochodów.


Zawody odbędą sie na słynnym torze South - tym samym gdzie odbywają sie zawody D1GP.


Kolejność par wyłonią przejazdy kwalifikacyjny tzw. solo run.


Kolejną atrakcją bedzie G1GP - czyli 16 reprezentantów świata, kontra 16 Japończyków (wsród tej 16, będzie 7 zawodników z D1GP, pozostali to zawodnicy D1 Street Legal).


Impreza kończy się w piatek 12 listopada. Jednakże Team Polody Performance zostaje jeszcze na weeend, aby wziąć udział w "Autumn Matsuri" - 36 godzin "upalania" nonstop na wszystkich 9 torach do wyboru, dodatkowo zostaniemy na całodniowym szkoleniu prowadzonym przez samego Nobushige Kumakubo.


Bedziemy starać się relacjonować na forum, naszej stronie i facebooku zdjęciami i filmami nasz pobyt w japońskim drift-landzie na bieżąco dzień po dniu.


stay tuned...


jordi

Wygenerowano w sekund: 0.01 1,848,913 Unikalnych wizyt